Дома Трансфер зона Анчелоти носи Италијанец во Реал Мадрид

Анчелоти носи Италијанец во Реал Мадрид

Европските гиганти се силно заинтересирани за младиот дефанзивец на Аталанта, Џорџо Скалвини.

Скалвини иако има само 20 години веќе стора сезона е стандаеден во дресот на Аталанта, а дебитираше и за италијанската репрезентација.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Скалвини важи за еден од најголемите таленти на Апенините, а многумина го споредуваат со легендарниот Паоло Малдини.

Може да игра како централен дефанзивец и бек, а европските гиганти веќе подолго време ги следи неговите настапи.

Реал Мадрид сака да ја победи конкуренцијата и да го доведе Италијанецот во јануари, бидејќи е во потрага по нов дефанзивец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…