Дома Фото Ансу Фати доживеа брутално понижување, Барселона покренува тужба

Ансу Фати доживеа брутално понижување, Барселона покренува тужба

Младата ѕвезда на Барселона, Ансу Фати доживеа брутално понижување после натпреварот со Ференцварош.

Еден шпански новинар расистички го навреди талентираниот фудбалер. Во својот текст го спореди со црн мигрант кој бега од полиција.

Откако беше објавен овој текст Барселона одлучи да реагира. Најавија тужба против новинарот за расизам, а меѓу првите се јави и соиграчот на младиот фудбалер Антоан Гризман.

Клубот најави тужба и новинарот со сигурност нема да остане на својата работа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Привремениот претседател на Барса: Ќе го продадев Меси за да решат проблемите

Привремениот претседател на Барселона, Карлес Тускетс истакна дека тој би го продал Лионел…