Дома Луд Спорт Анимирана борба помеѓу Меси и Роналдо во УФЦ (ВИДЕО)

Анимирана борба помеѓу Меси и Роналдо во УФЦ (ВИДЕО)

Дури и ваква споредба видовме помеѓу Меси и Роналдо.

Меси и Роналдо долги години се ривали за најважните трофеи во европскиот фудбал и со сигурност се вбројуваат во најдобрите фудбалери во историјата.

Сега популарната страна „Bleacher Report“ направи една анимирана симулација од борба во УФЦ помеѓу нив двајца.

Погледнете како изгледаше и кој победи на крајот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Спектакуларен нокаут: Беше на паднат на под, а потоа…(видео)

УФЦ борбата помеѓу Лом-Али Налгиев и Иманали Гамзатанов ја одбележа спектакуларен нокаут. …