Дома Луд Спорт Анимирана борба помеѓу Меси и Роналдо во УФЦ (ВИДЕО)

Анимирана борба помеѓу Меси и Роналдо во УФЦ (ВИДЕО)

Дури и ваква споредба видовме помеѓу Меси и Роналдо.

Меси и Роналдо долги години се ривали за најважните трофеи во европскиот фудбал и со сигурност се вбројуваат во најдобрите фудбалери во историјата.

Сега популарната страна „Bleacher Report“ направи една анимирана симулација од борба во УФЦ помеѓу нив двајца.

Погледнете како изгледаше и кој победи на крајот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Голман „Супермен: Одбрани 9 шута во една акција (видео)

Несекојдневна сцена беше забележана на еден меч во Бразил на турнир на млади екипи, кој го…