Дома Македонски спорт Андонова: Црвено-жолта тоа е боја за која живот даваме!

Андонова: Црвено-жолта тоа е боја за која живот даваме!

После капитенот Горан Пандев и нашата најдобра фудбалерка, Наташа Андонва реагираше на промената на бојата на дресот.

Бордо дресот кој вчера го претстави Фудбалската федерација на Македонија е нешто на кое јавноста силно реагираше. Андонова испрати јасна порака.

„Никој никогаш нема да разбере колку има претрпено мојата земја, треба вистинска сила и достоинство да се биде дел од оваа земја МАКЕДОНИЈА, борбата никогаш нема да престане ! Црвено – жолта тоа е боја за која живот даваме “, напиша Андонова со фотографија во македонскиот дрес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …