Дома Трансфер зона Англиските гиганти водат битка за потписот на Кулушевски

Англиските гиганти водат битка за потписот на Кулушевски

Италијанските медиуми пренесуваат дека играчот на Парма, Дејан Кулушевски со своите добри игри го привлекол вниманието на најголемите италијански клубови, како и на други европски гиганти.

Дејан Кулушевски има македонско потекло, но се реши да игра за шведската репрезентација. Оваа сезона игра фантастично во дресот на Парма и во јануари ќе се води „битка“ за неговиот потпис.

За неговиот потпис интерес покажуваат Интер, Милан и Јувентус, но сега во трката се вклучија англиските гиганти Арсенал и Манчестер Јунајтед.

Англиски „Сан“ тврди дека Арсенал и Манчестер Јунајтед веќе подолго време го следат Македонецот и се спремни да испратат понуда во јануарскиот преоден рок.

Кулушевски има 19 години, а на почетокот на сезоната од Аталанта пристигна во Парма како позајмен играч. Синоќа и официјално дебитираше за шведската репрезентација против Фарски Острови, иако има настао за македонската У16 репрезентација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гатузо потпишува нов догово со Наполи

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис неодамна призна дека е многу задоволен од ра…