Дома Фудбал Германија Анализа и предлог тип: Се очекува голеада во Мехенгладбах

Анализа и предлог тип: Се очекува голеада во Мехенгладбах

Борусија Менхенгладбах е домаќин на Унион Берлин во еден од двата меча кои се на програмата во Бундеслигата во недела. На првиот меѓусебен дуел, славеше тимот од Берлин, но сега домаќинот кои се бори за пласман во Лигата на Шампионите најавува жестока одмазда.

Менхенгладбах спрема одмазда

Во ноември, Менхенгладбах беше на врвот на табелата кога допатува во главниот град на Германија. Тогаш Менхенгладбах загуби со 2:0 од ново промовираната екипа во лигата Унион Берлин. Сега, фудбалерите на Марко Роуз  се четврти, откако пред неколку дена одиграа само нерешено со Вердер Бремен.

Како и да е, домаќините се големи фаворити за да се одмаздат за поразот во ноември. Тие го имаат третиот најдобар скор на домашен терен во Бундеслигата со 9 победи, две ремија и три порази, а играат против тимот со еден од најлошите скорови во лигата Унион Берлин кој има три победи, две ремија и дури 9 порази на гости.

Домаќините сакаат во Лигата на Шампионо следната сезона и имаат добра шнса со победа да се доближат до вториот Дортмунд. Но екипата игра доста променливо во последно време и од таму се грижите на нивните навивачи.

Азискиот хендикеп изгледа доста привлечно

Во пет од седумте домашни победи на Менхенгладбах против екипите од долниот дел на табелата, маргината на победа беше барем неколку голови. Во четири од седумте порази пак на Унион Берлин, вклучувајќи ги и најновите три порази по ред – маргина беше два или повеќе гола.

Ако коефициентот за победа на домаќинот кој е околу 1.55 и изгледа мал, можете да одиграте со Азиски хендикеп -1 или -1.5 и ќе добиете солиден коефициент околу 2.25

Головите изгледаат загарантирани

Кога се во прашање головите, според се би требало да гледаме ефикасен меч. Ако се тргне на страна последниот дуел на Менхенгладбах против Вердер на кој немаше голови, тогаш на предходните девет меча оваа екипа секогаш играше ГГ, а само на еден од тие натпревари паднаа помалку од три гола. На последните осум натпревари на екипата од Берлин пак, само на два немаше повеќе од три гола. Прашање е само дали Унион Берлин ќе постигне гол. А коефициентот за ГГ е доста привлечен и е околу 1.80. За 3+ коефициентот е околу 1.70. Веројатно, нема да погрешите ако одиграте кои било од овие два типа на голови.

Наш предлог:

Да паднат над 2.5 гола @ 1.70 во 1хBet

Победа на Борусија Менхенгладбах @ 1.55 во 1хBet

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Официјално: Ова е дресот со кој Барселона ќе игра наредната сеозна (ФОТО)

Барселона тешко дека ќе ја одбрани титулата во Примера, но во клубот веќе размислуваат и з…