Дома Најава Анализа и предлог типови: Црвена Звезда го игра мечот на годината!

Анализа и предлог типови: Црвена Звезда го игра мечот на годината!

Во вторник и среда на програмата се натпреварите од третото квалификациско коло за ЛШ, а за вас овој пат припремивме натпревар помеѓу Црвена Звезда и Копенхаген кој е закажан за вечер од 20:45 часот.

Црвена Звезда: Дали црвено-белите се спремни за натпреварот на годината?

Избраниците на Владан Милојевиќ минатата сезона без поголеми проблеми стигнаа до новата шампионска титуала во Србија и да не беше поделбата на бодовите сигурно е дека тоа не би се довело до прашање ниту во еден момент. Минатата сезона беше доста успешна за Звезда бидејќи стигна до групната фаза во ЛШ, а и секако не треба да се заборави победата над Ливерпул кој покасно стана шампион на Европа.  Во претходното коло без поголеми проблеми го совладаа финскиот ХЈК, па сега силата ќе ја мерат со Копенхаген.

Копенхаген: Одлични партии на стартот на шампионатот!

Копенхаген без сомнеж е еден од најдобрите тимови во Данска во последните две децении. До 2000 година имаа само една титула за прваци на оваа земја, а од тогаш до ден денес освоија 12 од можни 17 шампионски титули. Секако мора да се спомне фактот дека оваа екипа има и неколку фантастични изданија во Европа. Првиот пласман во ЛШ им беше во 2006 година и над сите очекувања стигнаа до нокаут фазата. Кога е во прашање моменталната сезона, фудбалерите на КОпенхаген играат фантастично и досега имаат 100% учинок.

Наш предлог:

Нема дилеми околу фактот дека црвено-белтие не блескаат на почетокот на сезоната, но тоа беше нивна одлика и во изминатите години кога постепено ја креваа формата и на крајот сепак ги остваруваа своите цели. Како прв предлог за вечер ви нудиме 1 со коефициент од 2.10 во 1xBet, а похрабрите ги советуваме да испробаат Х-1 со квота 5.00 во истата обложувалница.

Проверете ги останатите бесплатни типови на Kladenje.mk

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Атрактивен бонус за обложување

Интернет бизнисот стана предизвик, бидејќи широк спектар на компании од ден на ден се созд…