Дома Најава Анализа и предлог типови: Пресметка на Стемфорд Бриџ!

Анализа и предлог типови: Пресметка на Стемфорд Бриџ!

Најинтересниот натпревар од 24-то коло на англиската Премиер лига ќе се игра на Стемфорд Бриџ каде што фудбалерите на Челзи ќе го нагостат Арсенал. Натпреварот на овие две екипи е закажан за вечер од 21:15 часот.

Челзи: Променливи партии на плавите!

Ако на нешто се навикнавме оваа сезона кога се во прашање фудбалерите на Челзи, секако дека тоа се непредвидливите партии на оваа екипа. И навистина плавите можат секого да го победат, но многу веројатно и дека од секого можат да изгубат во најквалтиетниот ранг од англискиот фудбал. Кога на тој начин ќе анализираме се, тогаш може да кажеме дека фановите на оваа екипа можат комплетно да бидат задоволни со моменталниот пласман, односно со позицијата која на крајот на сезоната носи пласман во најелитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони.

Арсенал: Артета ги „раздрма“ Топџиите!

Сигурно е дека никој не очекуваше ваков тек на сезоната за Арсенал. Имено, овој клуб моментално е на 10-то место само вкупно 29 бода, односно пет бода помалку од петтопласираниот Манчестер Јунајтед. Артета неодамна стана нов менаџер на овој клуб и сигурно е дека за кратко време успеа малку да ги раздрма фудбалерите на овој тим. Интересно е тоа што Арсенал создава прилики и шанси, но сепак не знае точно да ги искористи, па затоа и бодовите изостануваат. Артета на петте последни натпревари на гостински терен не знае за пораз, а тоа им дава надеж на Арсенал.

Наш предлог

И едните и другите играат непредвидливо оваа сезона, па затоа искрено и овде решивме да го избегнеме конечниот исход за типување. Како прв предлог ви нудиме ГГ3+ со квота 2.04 во 1xBet, а похрабрите ги советуваме да пробаат ГГ1 (ГГ прво полувреме) со квота 4.00 во истата обложувалница.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Атрактивен бонус за обложување

Интернет бизнисот стана предизвик, бидејќи широк спектар на компании од ден на ден се созд…