Дома Фудбал Англија Анализа и предлог типови: Може ли Арсенал до бод(ови) на „Енфлид“?

Анализа и предлог типови: Може ли Арсенал до бод(ови) на „Енфлид“?

Вечер во 21:00 на програмата го имаме натпреварот помеѓу Ливерпул и Арсенал кој ќе се изигра во рамките на англиската Премиер лига.


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Ливерпул: Целта е нова титула и завршница во ЛШ

Фудбалерите на ливерпул играат доста добро и засега имаат максимален учинок бидејќи од два дуели издвоија два триумфи. Избраниците на Клоп во првото коло изиграа еден спектакуларен натпревар на домашен терен и славеа против Лидс со 4-3. После тоа заедоа нови три бода на гостувањето кај Челзи во големото дерби, а тој натпревар заврши со резултат 0-2. Кога е во прашање минатата сезона, Ливерпул има многу причини за славање, а веројатно и најдобар показател за тоа е и титулата до која стигнаа фудбалерите на Ливерпул.

Арсенал: Фантастични партии на стартот на шампионатот

Фудбалерите на Арсенал имаа прилично лоша сезона во Премиер лига, а веројатно дека најдобар показател за тоа е и 10-то место на крајот на шампионатот, што навистина е под секое ниво кога е во прашање овој тим. Познато е дека избраниците на Артета имаа за цел  да стигнат до ЛШ, но за жал не успеаа во тоа. Добар податок е тоа што го освоија ФА купот, а тоа беше 14 пехар и прв од 2017 година досега. Екипата од Лондон има исто максимален учинок, односно од два изиграни натпревари запиша и толку победи што докажува дека се во солидна форма.

Наш предлог:

Факт е дека не очекува интересен натпревар бидејќи се сретнуваат две екипи кои имаат навистина квалитет, но и високи амбиции. Предност даваме на домаќините, па затоа како прв предлог типуваме 1 со квота 1.55 во 1xBet, додека љубителите на голови може да испробаат со ГГ3+ за што ќе си добијат квота 1.95 во истата обложувалница.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Голот со кој Жиру стана најдобар стрелец на Франција на сите времиња 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! На полувремето Ф…