Дома Најава Анализа и предлог типови: „Волците гладни“, Андалужаните спремни!

Анализа и предлог типови: „Волците гладни“, Андалужаните спремни!

Без сомнеж дека ова ќе биде еден од најинтересните дуели во рамките на 1/4 финалето од Лига Европа, а ќе се изигра вече во 21:00 помеѓу Волвс и Севиља.

Волвс: Единствена шанса за нова европска авантура

Пред две сезони Волвс се врати во Премиер лига и одма избори пласман за ЛЕ. Тоа беше сензационален успех на тимот составен воглавно од англиски и португалски фудбалери. Авантурата во Европа се продолжи. Повеќе од една година овој тим успешно плови низ Лига Европа, а секако за тоа е заслужна пандемијата која го одолговлечи ова натпреварување. Изиграа со Олимпијакос 1-1 и пота беше прекинот. Реваншот се играше во Англија каде што Волвс победи со 1-0, па сега еве ги во самата завршница. Во еден момент беа сериозни кандидати за пласман во ЛШ преку Премиер лига, но на крај не испадна ништо од тоа. Сега има остана Лига Европа како единствена надеж.

Севиља: Андалужаните се спремни!


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Севиља во Ла Лига си ја исполни својата цел и се пласира следната година во ЛШ. Сепак, натпреварот против Рома каде што го доби лесно со 2-0 покажа дека Севиља не сака да да застане. Дури пет пати Севиља триумфираше во ЛЕ и тоа три пати последователно. Точно е дека освојувањето на трофејот не е толкав императив, бидејќи со пласманот во Ла Лига е играат следната сезоан во ЛШ. Тимот на Севиља игра офанзивно, но оваа сезона одбраната им беше подобар дел и примија мал број голови. Единствено Атлетико и Реал примија помалку голови од нив што е фантастичен податок.

Наш предлог:

Од осум преостанати екипи во Лига Европа, барем пет сакаат рофеј. Убедени сме дека овие две екипи се сериозни кандидати и победникот од овој дуел ќе биде сериозен кандидат за трофеј. Севиља е поблиску до победа и предлагаме да изиграте 2 со квота 2.17 во 22Bet, додека љубителите на голови ги советуваме да пробаат со 3+ за што ќе си добијат квота 2.40 во истата обложувалница.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Баерн – Лајпциг, најголема квота на свет 1,55 – Mozzart

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти и на ПСЖ, Ајакс, Партизан, Бенфика, Лив…