Дома Луд Спорт Американците шокирани: Владе Дивац излезе од џип и пукаше со пушка среде бел ден!

Американците шокирани: Владе Дивац излезе од џип и пукаше со пушка среде бел ден!

0

Денес генерален директор на Сакраменто Кингс, а некогаш славен кошаркар Владе Дивац е во центарот на вниманието поради прославата на православен Божиќ.

По традиција, Србите кои се отселиле во Америка, се собираат во Џексон и Чикаго и заедно пукаат од пушки, по што ги собираат испуканите чаури.

Иако Амедриканците останаа во чудо кога го видоа Дивац како излегува од џип со пушка во раце, сепак организаторите на прославата тврдат дека имале дозвола од локалната полиција.

По традиција после пукањето, сите заедно одат во црква, а потоа со печено прасе одат во неколку куќи.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Луд Спорт

    Проверете

    ФОТО: Пике синоќа имаше урнебесен дуел поради кој се смее цел свет!

    Синоќа се одигра пријателски меч, помеѓу репрезентациите на Каталонија и Венецуела, кој за…