Дома Трансфер зона Ал-Наср почна преговори со Кејлор Навас

Ал-Наср почна преговори со Кејлор Навас


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓После привлекувањето на Кристиано Роналдо, Ал-Наср спрема уште еден голем трансфер.

Саудискиот клуб е во потрага по голман и започна преговори со чуварот на мрежата на ПСЖ, Кејлор Навас.

Навас оваа сезона го загуби местото во првиот тим и главно му е резерва на Донарума, па е спремен да ја промени средината.

Навас има 36 години, а договорот со ПСЖ му трае до следното лето, но „светците“ се спреми да го пуштат, а понудата на Ал-Наср секако е многу примамлива.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…