Дома Фудбал Англија Алисон: Бог ја стави раката на мојата глава

Алисон: Бог ја стави раката на мојата глава

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер стана првиот голман во клупската историја кој постигнал гол на официјален натпревар.

Ливерпул го совлада ВБА со 2:1 благодарение на голот на Алисон во петтата минута од судиското надополнување и ги зачува шансите за пласман во Лигата на шампионите.

„Сакав да бидам во шеснаесетникот за да им помогнам на соиграчите и да навлечам на себе барем еден дефанзивец. Никој не ме чуваше и се случи тоа што се случи. Необјасниво е, но мислам дека Бог ја стави својата рака на мојата глава. Се чувствувам благословено“, изјави Алисон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…