Дома Фудбал Останато Алвес се уште е зад решетки, познато и колкава затворска казна може да добие

Алвес се уште е зад решетки, познато и колкава затворска казна може да добие


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Пред два дена во јавноста излезе скандалот во кој беше вмешан Бразилецот Дани Алвес.

Алвес е обвинет за cилyвање и против него постојат цврсти докази за напад на девојка во ноќниоит клуб Сантон во Барселона. Според информациите жртвата била со пријатели кои го поканиле Алвес на масата.

Девојката прво не знаела за кого станува збор, додека Алвес се обидувал да биде близок со неа, но таа го одбила. Според информациите ја нападнал во тоалетот, а потоа си заминал.

Со помош на пријателката девојката повикала полиција која веднаш пристигнала на местото, Алвес сепак заминал и не одговарфал на повиците. Cилувањето било пријавено и девојката уште вечерта направила медицински тестови.

Судиите ги прифатиле, траги од ceкcyален однос биле пронајдени во тоалетот од клуб. Алвес сепак заминал за Мексико и беше на слобода се додека не се врати во Барселона да присуствува на погpeбот на мајката на неговата сопруга. По распитот тој бил спроведен во пpитвор.

Некои медиуми објавија снимки на кои се гледа како девојката игра со Алвес, меѓутоа на облеката имало знаци од борба. Девојката одбила спогодба со замена за пари и порачала дека сака Алвес да плати со затвоp за тоа што го направил.

 Ако се докаже дека е виновен Бразилецот може да заработи затворска казна од две до шест години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…