Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Албанците и Хрватите заеднички навиваа против Србите🎥

Албанците и Хрватите заеднички навиваа против Србите🎥

Хрватска и Албанија за прв пат во својата историја играат натпревар на Европско првенство и како ретко кога имаше пријателска атмосфера кај навивачите.

Најпрво по улиците на Хамбург навивачите пријателски разменуваа реквизити и заеднички навиваа, а потоа истата атмосфеа се пренесе и на стадион.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Уште од распадот на СФРЈ двете нации имаат заеднички „непијател“ Србија, па во еден момент целиот стадион скандираше „Убиј, убиј Србина“.

Останува да видиме дали УЕФА ќе реагира на вакви расистички скандирања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Австралиските тенисерки ги тестираа „анти-секс“ креветите во Олимпиското село🎥

Австралиските тенисерки, Дарија Савил и Елен Перез, први го тестираат квалитетот на кревет…