Дома Офсајд Ако овие две „тенисерки“ закажат меч тој сигурно не би сакале да го пропуштите (ВИДЕО)

Ако овие две „тенисерки“ закажат меч тој сигурно не би сакале да го пропуштите (ВИДЕО)

Овие денови главна тема во спортскиот свет е Вимблдон, а на таа тема на друштвените мрежи се јави поранешната актерка за возрасни, а денес новинарка Миа Калифа.

Калифа на својот Инстаграм профил објави провокативна фотографија која настанала на 9-ти јули 2018 година и на која се наоѓа со „колешката“ Џена Ли.

Темата на ово едиторијал беше тенисот, а со оглед дека во тек е Вимблдон се појавија голем број коментари дека не би било лошо да одиграат еден егзибиционен меч.

 

View this post on Instagram

 

Exactly a year ago today ? @thejennalee

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

„Кориере“: Роналдо секој месец на Георгина и уплаќа по 100.000 евра

Кристиано Роналдо и Георгина Родригез сигурно се еден од најпознатите љубовни парови во св…