Дома Трансфер зона Ако не може Кавани, Атлетико носи засилување од Кина?

Ако не може Кавани, Атлетико носи засилување од Кина?

Диего Симеоне во зимскиот преоден рок сака да ги реши проблемите во нападот со кои се соочува неговиот тим.

Атлетико Мадрид на 18 натпревари во Ла Лига постигна само 20 голови, па Аргентинецот тргна во потрага по решение.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Неколку имиња се веќе во игра, а како еден од потенцијалните фудбалери кои може да пристигне во Атлетико е Едисон Кавани на кого во јули му истекува договорот со „јорганџиите“.

Се пишуваше дека Атлетико тогаш може бесплатно да го доведе Кавани, меѓутоа Атлетико има проблем и сака да ја подобри ефикасноста уште во јануари.

Поради тоа Симеоне мора да размислува и за алтернативни решение и според последните информации една таква опција Сендрик Бакамбу кој игра во Кина. Бакамбу во 2018 година од Виљареал се пресели во Синобо Гуаон за 40 милиони евра и оваа сезона на 26 натпревари постигна 16 голови.

Освен интересот од Атлетико, наводно и фудбалерот има желба да се врати во Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…