Дома Луд Спорт Ако не бил фудбалер, Мертенс сигурно ќе бил фризер?

Ако не бил фудбалер, Мертенс сигурно ќе бил фризер?

Дрис Мертенс денес е во центарот на вниманието поради објавата на белгиската репрезентација на Твитер.

Напаѓачот на Наполи ја зеде машинката во раце и се испроба како фризер, а неговиот сонародник Вертонген имаше голема верба во неговите фризерски способности.

На крајот сите беа изненадени кога видоа дека Мертенс одлично ја заврши работата.

„Ако сакате фризура пишете му во инбокс на Мертенс“, напишаа од белгиската репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Проблем за Милан, се повреди еден од најсигуруните во одбраната

Mилан вчера после пресврт славеше против Селтик во Лига Европа и така го обезбеди пласмано…