Дома Македонски спорт Адеми и Ристовски во идеалниот тим на сезоната во Хрватска

Адеми и Ристовски во идеалниот тим на сезоната во Хрватска

Динамо Загреб продолжи да доминира во хрватскиот шампионат и сезонава ја освои својата 23. титула во историјата на натпреварувањето.

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски беа едни од најзаслужните на патот од шампионската титула и заслужено се најдоа во тимот на колото.

Покрај Ристовски и Адеми во тимот на колото беа Мислав Оршиќ, Доминик Ливаковиќ, Петар Бочкај и Јосип Шутало.

Претходно Адеми беше избран за најдобар фудбалер на Динамо Загреб за вториот дел од сезоната во изборот на навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…