Дома Трансфер зона Агентот на Ковачиќ на средба со Малдини

Агентот на Ковачиќ на средба со Малдини


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека Матео Ковачиќ на лето би можел да се врати во Серија А.

Според најавите „сините“ се спремни да го пуштат 28 годишниот Ковачиќ на кого договорот му истекува следното лето доколку пристигне понуда од 3о милиони евра.

Челзи го купи Енцо Фернандез во јануари, па јасно е дека минутажата на Ковачиќ додатно ќе се намали, па и тој е спремен да ја промени средината.

Агентот на Ковачиќ имал средба со Малдини и го понудил Хрватот на Милан, кој пак покажал силен интерес за неговите услуги.

Милан е во потрага по квалитетен играч за врска, а Пиоли го посочил Хрватот како идеално засилување за средниот ред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер повторно тргнува по Дибала

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Минатото ле…