Дома Топ вести Агентот на Бејл: Гласините за трансфер се несериозни и глупави!

Агентот на Бејл: Гласините за трансфер се несериозни и глупави!

Менаџерот на ѕвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл, шпекулациите за трансфер на Герет Бејл во Манчестер Јунајтед ги нарече несериозни и глупави.

Пред неколку дена „Марка“ во јавноста пласираше вест дека Килијан Мбапе го договорил својот трансфер во Монако за неверојатни 180 милиони евра и дека касата на „кралевите“ која би се испразнила би била надополнета со продажбата на Герет Бејл во Манчестер Јунајтед.

„Тоа се несериозни и глупави приказни“, кратко прокоментира Џонатан Барнет.

Бејл минатата сезона имаше повеќе проблеми со повредите отколку една година претходно, а тоа го искористи Иско кој го превзема неговото место. Од друга страна Зиндан исто така кратко ја прокоментира ситуацијата во врска со трансферите на неговите фудбалери.

„Сите кои се тука сакам да останат, но се е можно до 31 август“, изјави Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јувентус почна преговори со Миленковиќ

Дефанзивецот на Фиорентина и српски репрезентативец, Никола Миленковиќ одигра уште една од…