Дома Фудбал Репрезентации Видео: Германија и Чиле во полуфинале!

Германија и Чиле од Б групата се пласираа во полуфиналето на Купот на Конфедерации чии домаќин е Русија.

Германците слвеа со 3:1 во дуелот со Камерун. Демирбај во 48.минута го постигна првиот гол, а откако во 64.минута Камерун остана со играч помалку, Вернер зголеми на 2:0. Камерунците намалија преку Абубакар, а потоа Вернер со својот втор гол го постави конечниот резултат.

highlights – G e r m a n y – C a m e r o o n by goalsarena2017

Австралија против Чиле бркаше победа со два гола разлика и по првиот дел водеше со голот на Троизи. Сепак Чиле успеа да израмни во вториот дел преку Мартин Родригез.

Chile 1-1 Australia | All Goals and Full… by footballvideostv1

Првото полуфинале на програмата е во среда, а ќе играат Португалија и Чиле, додека ден подцна во второто полуфинале Германија ќе се сретне со Мексико.