Дома Фудбал Останато Почнаа да слават, а потоа соиграчот им соопшти дека ќе се изведуваат пенали (видео)

Портланд во полуфиналето од Западната конференција со 3:2 го совледаа Сиетл. Фудбалерите почнаа да слават, но потоа разбраа дека треба да се изведуваат пенали.

Сиетл во првиот меч победи со 2:1, а синоќа се играше реваншот во Портланд. Резултатот беше 2:2 се до 97-та минута кога Лодеиро погоди за водство од 3:2.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Тогаш настана лудница, играчите на Портланд почнаа да слават мислејќи дека се пласирале во финалето, но потоа му беше соопштено дека ќе се изведуваат пенали.

За нивна среќа, сепак славеа и после изведувањето на пенали.