Дома Фудбал Лоши вести за Реал: Останаа уште без еден клучен играч

Лоши вести за Реал: Останаа уште без еден клучен играч

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема го скрши прстот на раката на натпреварот против Бетис во Примера и се приклучи на играчите кои се повредени во овој тим, потврди тренерот Сантијаго Солари.

Бензема во Севиља мораше да го напушти теренот на полувремето, кога влезе дебитантот Кристо Гонзалез, во натпреварот во кој Реал го доби со голот на Даниел Себаљос во финишот од слободен удар.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

За сега не е познато колку Французинот ќе отсуствува, но се придружи на петте повредени Герет Бејл, Маријано Диаз, Тони Крос, Марко Асенсио и Маркос Лоренте.

Реал следниот натпревар го игра во среда против Леганес во гости во Купот на кралевите.