Дома Фудбал Италија Видео: Продолжува агонијата на Милан

Фудбалерите на Милан им прирдија уште едно непријатно изненадување на своите фанови отако на домашен терен беа поразени од Аталанта со 2:0.

Иако „росонерите“ цели седум дена пред овој натпревар беа во карантин, сепак тоа не помогна, па вечерва доживеаа уште еден срамен пораз.

Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓

Тимот од Бергамо стигна до водство во 32-та минута, кога по лошата интервенција на Донарума, поранешниот „росонер“ Брајан Кристанте ја смести топката во мрежата.

Во второто полувреме Милан напаѓаши се обидуваше да го израмни резултатот, но во 70-та минута после една контра Иличиќ погоди за 2:0, што беше и конечен резултат.