Дома Фудбал Англија Видео: Вест Хем ја прекина серијата на Тотенхем, Челзи има меч топка!

Екипата на Вест Хем синоќа го победи Тотенхем со 1:0 и ја прекина серијата од девет победи по ред на тимот кој се надеваше на шампионскиот трофеј.

По овој пораз значително си ги намали шансите во трката со Челзи за првата позиција.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

Воедно, победничкиот гол за Вест Хем на Мануел Ланзини постигнат во 65-та минута е прв примен на Тотенхем по 500 минути во Премиер лигата.

Со ова се чини дека борбата за шампионската титула е завршена, бидејќи Челзи има шанси на домашен терен против Мидлсборо да замине на тешко достижни седум бода предност.