Дома Македонски спорт Мак фудбал Teтекс на подготовки во Охрид, закажани три контролки

Teтекс на подготовки во Охрид, закажани три контролки

ФК Тетекс ја заокружи првата фаза од подготовките во Тетово и од денеска се пресели на охридското крајбреже.

Во наредните 7 дена, тимот ќе продолжи со последната фаза од подготовките пред да започне новото првенство.

Струга Трим Љум (4.7) Гостивар (5.7) и Воска Спорт (8.8) ќе бидат тимовите што ќе ја тестираат формата на избраниците на Славчо Георгиевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…