Дома Останати Тенис Teжок ждреб за Ѓоковиќ – до титулата во Астана го чека пеколен пат!

Teжок ждреб за Ѓоковиќ – до титулата во Астана го чека пеколен пат!

Денес беше објавен ждребот за АТП турнирот во Астана каде што покрај Новак Ѓоковиќ од врвот на АТП листата ќе настапат Карлос Алкараз, Данил Медведев и Стефанос Циципас.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Алкараз е прв, Медведев втор, Циципас трет, а Ѓоковиќ четврти носител на турнирот.

Според ждребот Ѓоковиќ во првото коло ќе игра против Кристијан Гарин, потоа противв Ботик Ван Де Зандшлуп, па Карен Хачанов или Јасик Синер. Полуфиналето може да донесе судир со Данил Медведев.

Алкараз ќе започне со Холгер Рун, Медведев со Алберт Рамос-Вињолас, а Циципас од Михаил Кукушкин. Андреј Рубљов ко је петти носител го чека ривал од квалификациите.

Турнирот во Астана започнува во понеделник, на 3. октомври.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …