Дома Трансфер зона Oфицијално: Тен Хаг го доби првото засилување во Манчестер Јунајтед!

Oфицијално: Тен Хаг го доби првото засилување во Манчестер Јунајтед!

Манчестер јунајтед потпиша со Холанѓанецот Тајрел Маласија, кој доаѓа од екипата на Феенорд, а со премиерлигашот потпиша четиригодишен договор.

Маласија ќе биде прво засилување за новиот тренер Ерик Тен Хаг, кој го следи од минатата сезона, откако блесна на мечот против Ајакс.

Тајлер за клубот од Ротердам одигра 136 меча, а за репрезентацијата на Холандија настапи на пет натпревари.

„Не можам да опишам како се чувствувам. Ова е ново поглавје за мене, ова е нова лига, нови соиграчи и тренер. Играв против неговите тимови во Холандија, познати ми се квалитетите и што бара од фудбалерите“, изјави новото засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ се вклучи во трката за францускиот дефанзивец, Весли Фофана, пренесува „Скај Спорт“. П…