Дома Фудбал Италија Oфицијално: Боатенг ќе игра во Серија Б

Oфицијално: Боатенг ќе игра во Серија Б

Новиот италијански второлигаш Монца има големи амбиции и уште во оваа сезона сакаат борба за место во Серија А.

Клубот кој е во сопственост на Силвио Берлусокони и за кој Адријано Галијани е прв оперативец го претстави и најголемото засилување во овој преоден рок. Монца доведе повеќе засилувања, но сигурно дека најголемото име е Кевин-Принс Боатенг.

Боатенг со Монца потпиша договор на една година со опција тој да биде продолжен на уште една. Продолжувањето на договорот најмногу зависи од тоа колку овој клуб ќе ги исполни своите амбиции.

Ќе потсетиме тренер на Монца е познатиот Кристијан Броки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гвардиола ја покажал својата лоша страна: Тоа воопшто не беа убави зборови

Во текот на натпреварот во средата помеѓу Манчестер Сити и Порто беше навистина напнато. Т…