Дома Останати Авто Мото Oткрила медицинска сестра од болницата: Шумахер после долго време свесен!

Oткрила медицинска сестра од болницата: Шумахер после долго време свесен!

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер наводно е под третман на матични клетки во болница во Париз, пренесува „Ле Парисиен“.

Легендарниот Германец во понеделникот во тајност бил пренесен во болницата „Жорж Помпидоу“ во престолнината на Франција. Шумахер кој има 50 години е подлегнат на лекување со матични клетки кое го води светскиот стручњак на тоа поле Филип Менаш. За таквата процедура, јавноста нема многу достапни информации.

Според извори на „Ле Парисен“ Шумахер после долго време е свесен иако во болницата се потрудиле да се почитува неговата приватност, наводно една медицинска им открила дека легендарниот возач е свесен.

Шумахер во декември 2013 година доживеа тешка повреда на главата при скијање на француските Алпи и од тогаш е во индуцирана кома. За неговата состојба се знае многу малку.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

ПСЖ му ја отвори вратата на Нејмар, спрема спектакуларен трансфер

Нејмар го носи дресот на ПСЖ и оваа сезона, иако цело лето се шпекулираше дека ќе го напуш…