Дома Видео Oд неколку метри промаши празен гол: Од Белорусија имаме кандидат за промашување на сезоната (ВИДЕО)

Oд неколку метри промаши празен гол: Од Белорусија имаме кандидат за промашување на сезоната (ВИДЕО)

Белорусија е една од малиот број земји каде што се игра фудбал во време на пандемијата со коронавирусот.

Денес во Белорусија се играше натпреварот помеѓу Динамо Минск и Бате Борусив, а фудбалерот на домашните Савицки се посрамоти со едно големо промашување. Од само неколку метри не успеа да ја затресе мрежата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…