Дома Македонски спорт Мак ракомет Oд Еурофарм се огласија: Сакаме да го купиме Пелистер за доброто на ракометот во Битола

Oд Еурофарм се огласија: Сакаме да го купиме Пелистер за доброто на ракометот во Битола

Oд Еурофарм денес и официјално се огласија за можноста под нивна сопственост да биде и тимот на Пелистер.

Тие најавија дека сакаат да го купат Пелистер со цел за доброто на ракометот во Битола. Нивниот проект го нарекуваат „Платформа за ракометна Битола“.

„Почитувани

Компанијата Еурофарм и РК Еурофарм Работник во изминатиов период сесрдно се залагаа за реализација на Договорот со Општина Битола за уредување на капиталната и управувачка структура со ракометниот клуб Пелистер.

Нашите залагања и желба за реализација на „Платформата за ракометна Битола“ беа основна цел со која влеговме во преговорите, а сето тоа да биде на задоволство на сите љубители на ракометот во Битола. Нашиот град оваа ракометна сезона е на картата на ракометна Европа каде што нашите клубови заслужуваат свое место и резултати кои ќе се паметат.

Еурофарм и Еурофарм Работник остануваат истрајни во желбата за успешна реализација на овој договор и во очекување на разрешување на сите економски и правни прашања кои во моментов се наметнуваат“, стои во официјалното соопштение.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

СИТЕ ВО САЛА! На новите момци им треба поддршка да испишат нова успешна историја!

Денес за нас стартуваат квалификациите за Европското првенство во кошарка кое ќе се игра в…