Дома Фудбал Франција Meси и понатаму не игра за ПСЖ

Meси и понатаму не игра за ПСЖ

Лионел Меси и понатаму се опоравува од коронавирусот.

Од редовите од ПСЖ потврдија дека Меси ќе го пропушти и натпреварот против Брест.

Меси веќе го пропушти натпреварот против Лион, а се зарази со коронавирусот кога замина на краткиот одмор за празниците во Аргентина. Фановите на ПСЖ му замерија што не ги почитувал мерките за заштита од клубот.

Сега Аргентинецот се чувствува подобро, а преку друштвените мрежи порача дека му е потребно повеќе време за враќање отколку што се очекуваше. Покрај тоа Меси додаде дека се радува на новите предизвици и со нетрпение чека да се врати.

Во првенството на Франција Меси сезонава собра само 11 настапи и оствари учинок од еден гол и пет асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…