Дома Видео Maгичниот гол Гризман го „ископирал“ и тоа од Меси (ВИДЕО)

Maгичниот гол Гризман го „ископирал“ и тоа од Меси (ВИДЕО)

Вчера Барселона конечно одигра еден добар натпревар и со 1:4 го победи Виљареал.

После овој натпревар најмногу се зборува за третиот гол на Каталонците кој беше дело на Гризман. Французинот во таа прилика изведе ремек-дело и мајсторски го лобуваше голманот на домаќините.

Меѓутоа фановите на социјалните мрежи забележаа дека овој гол на Гризман е копија и тоа од кој друг ако не од Лионел Меси. Погледнете ја споредбата на двата гола изгледаат скоро идентично:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Чави не ја сака клупата на Барселона: Има премногу неспортски работи…

Чави Ернандез уште еднаш потврди дека нема намера да седне на клупата на Барселона. Во раз…