Дома Фудбал Италија Mилан победи, Ибрахимовиќ мајсторски асистираше, па поцрвене! 🎥

Mилан победи, Ибрахимовиќ мајсторски асистираше, па поцрвене! 🎥

Милан е пред победа во денешниот натпревар на гости против Парма, а натпреварот го обележа Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ прво после само осум минути игра одлично асистираше за водство на Милан. Швеѓанецот одлично го проигра Ребиќ во шеснаесетникот кој ја погоди мрежата за водство. Кеси кон крајот на првото полувреме зголеми на 0:2.

После само 15 минути игра во второто полувреме Ибрахимовиќ поради приговор кон главниот судија доби директен црвен картон.

Шест минути по црвениот картон на Ибра Парма намали на 1:2, но „млекарите“ немаа сили за нешто повеќе. Леао во 94. минута ги постави конечните 1:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…