Дома Македонски спорт Jaневски донесе финале на Олимпијакос на кое клубот чекаше 30 години!

Jaневски донесе финале на Олимпијакос на кое клубот чекаше 30 години!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Македонскиот стратег Чедомир Јаневски се избори за финале со Олимпијакос во Купот на Кипар.

Колку е голем овој успех на Јаневски најдобро зборува податокот дека клубот на едно финале во купот чекаше цели 30 години. Денес Олимпијакос славеше против АЕЛ Лимасол на гости со 1:0, претходно имаа победа од 4:2 во првиот натпревар и така со вкупни 5:2 дојдоа до шанса да се борат за пехарот.

Јаневски работи одлично и Олимпијакос е во една победничка серија. Овој клуб купот го освои само еднаш и тоа во 1977 година, има и уште три порази во финалињата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Дарио Ивановски во машка и Билшерин Сулејман во женска конкуренција победници на полумаратонот на „Охрид трчаТ“

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Домашниот атлетичар…