Дома Фудбал Останато Eве што се случува во Бугарија кога играч ќе слави пред противничките навивачи (ВИДЕО)

Изминатиот викенд во Бугарија беше одиграно големото дерби помеѓу Левски и Лудогорец.

Лудогорец веќе со години доминира во Бугарија и многу веројатно дека и оваа година ќе ја освои титулата во Разград. Овој викенд се играше големото дерби помеѓу Левски и Лудогорец кое на крајот гостите го добија со 2:0.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Првиот гол за гостите го постигна Кесер во 38-та минута, а конечните 0:2 беа поставени во 80-тата минута кога Моти погоди од пенал. Играчот на Лудогрец тогаш предизвика хаос на трибините со прославата на голот.

Имено, тој голот го прослави пред навивачите на Левски кои се обидоа да влезат на теренот и да се пресметаат. Еден од навивачите на крајот од натпреварот дури се обиде и преку кровот да влезе во тунелот и да се пресмета со него.

На крајот Моти успеа да побегне и да влезе во соблекувалната.