Дома Македонски спорт Мак ракомет Eурофарм против Спартак стигна до својата прва историска победа во СЕХА

Eурофарм против Спартак стигна до својата прва историска победа во СЕХА

0

Tимот на Еурофарм вчера ја запиша својата прва историска победа во СЕХА лигата.

Битолскиот тим беше подобар со 34:29 од Спартак Москва. Русите имаа предност на почеток од натпреварот, но потоа Еурофрам се врати во натпреварот и на полувреме замина со 15:13.

Во второто полувреме работатао деше полесно и не дозволија да ја изгубат контролата над натпреварот. Најефикасен беше Невен Стјепановиќ кој постигна 10 гола, додека голманот Митревски запиша 10 одбрани.

Кај Спартак најмногу голови постигна ракометарот кој своевремено го носеше дресот на Вардар, Дервен (8).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Публико, овој Вардар е истиот тој за кој се крена цела Македонија на нозе!

Вардар вчера ја запиша втората победа во вториот натпревар во групната фаза од Лигата на ш…