Дома Фудбал Останато Eден од најпознатите албански фудбалери поминал низ драма – му се запалил автомобилот додека возел

Eден од најпознатите албански фудбалери поминал низ драма – му се запалил автомобилот додека возел

Aлбанскиот фудбалер од редовите на Лацио, Елсеид Хисај поминал низ вистинска драма откако неговиот автомобил се запалил додека возел.

Настанот Хисај го потврдил во изјава за италијанските медиуми, а се обрати и со порака до своите фанови преку социјалните мрежи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Поздрав, утрово некои медиуми пишуваа за случката од пред неколку дена. Сакам да нагласам дека сум добро, како и лицата кои беа со мене во возилото.

Дефект на автомобилот предизвика пожар додека возев на улица. Брзо ја забележав ситуацијата и запрев, за среќа немаше повредени и штета на други возила. Ви благодарам на сите за пораките“, објави Хисај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…