Дома Фудбал Англија „Apple“сака да го купи Манчестер Јунајтед, спреми понуда од 5,8 милијарди

„Apple“сака да го купи Манчестер Јунајтед, спреми понуда од 5,8 милијарди

Најголемата технолошка компанија „Apple“ се нареди на редот за купување на англскиот гигант Манчестер Јунајтед.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Семејството Глејзер, кој веќе 17 години е сопственик на клубот, потврди дека се спремни да разгледаат понуди за продажба на Манчестер Јунајтед.

Сопствениците на Јунајтед се консултираат со банкари и инвеститори, а во игра е целосна или делумна продажба или стратешко партнерство со трета страна.

Постои голем интерес за англискиот гигант, а последен кон покажа сериозен интерес за купување на клубот е компанија „Apple“.

„Дејли Мејл“ тврди дека технолошкиот гигант е спремен да понуди 5,8 милијарди фунти за да ја добие сопственоста на Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …