Дома Македонски спорт Aлиоски за шест месеци доби место во идеалниот тим на Саудиска Арабија 🎥

Aлиоски за шест месеци доби место во идеалниот тим на Саудиска Арабија 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Репрезентативецот на Македонија Езгјан Алиоски половина година е член на турски Фенербахче, меѓутоа и покрај тоа доби место во идеалниот тим на првенството во Саудиска Арабија.

Алиоски одигра шест месеци во првенството во оваа земја и остави одличен впечаток со што доби просечна оценка од 7..19 со која се најде помеѓу најдобрите.

Во овој момент македонскиот репрезентативец е на позајмица во Фенербахче каде што се најавува дека неговиот договор ќе биде целосно откупен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Фирмињо блиску до нов договор со Ливерпул

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмињо е бли…