Дома Фудбал Италија Aлегри направи нешто што не му успеало на ниту еден друг тренер во Серија А

Aлегри направи нешто што не му успеало на ниту еден друг тренер во Серија А

Eкипата на Јувентус денеска се намачи и потешко од очекувањата дојде до победа против Фросиноне, а оваа победа имаше посебно значење за тренерот Масимилијано Алегри.

Јувентус победи со голот на Ругани во 95. минута, а со тие три бода Алегри стигна до вкупно 1.002 во кариерата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Алегри е првиот тренер кој ја пробива границата од освоени 1.000 бодови со клубовите во кои работел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…