Дома Фудбал Сензација на Вембли во знакот на трагедијата. Грците славеа со дресот на починатиот соиграч

ЏОРЏ БАЛДОК (31), Англичанец кој играше како десно крило за Панатинаикос и за грчката репрезентација, ненадејно почина пред два дена.

Тој бил пронајден мртов во базен од куќа во Атина. Трагична случајност е тоа што ова се случи непосредно пред натпреварот од Лигата на нации на неговите земји на Вембли.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

Секако, целиот натпревар во храмот на англискиот фудбал беше посветен на Англичанецот кој настапуваше за Грција.

Пред натпреварот светлата на преполниот стадион беа пригушени, а над 70.000 луѓе стоеја во тишина додека на семафорот се гледаше фотографија на играчот во грчки дрес

Вангелис Павлидис ги доведе Грците во водство во 49. минута, а во 83. минута неговиот гол беше поништен за 2:0. Четири минути подоцна, Џуд Белингем го израмни резултатот, но во четвртата минута од судиското надополнување, Павлидис ја искористи конфузијата во англиската одбрана и и донесе победа на Грција. Тој и неговите соиграчи ги прославија головите за историската сензација држејќи го дресот на Балдок, кој можете да го погледнете ТУКА..