Дома Фудбал Останато 2035 гола на една фотографија 📸

2035 гола на една фотографија 📸

Во Париз Лионел Меси ја освои рекордната седма „Златна топка“ во изборот на „Франс Фудбал“.

Од таа церемонија се појави и фотографија од Лионел Меси, Роберт Левандовски, Килијан Мбапе и Луис Сурез. Кога се ќе се собере сите заедно во кариерата имаат неверојатни 2035 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Перез: Куртоа е најдобриот голман во светот, а Модриќ повторно може да ја освои „Златната топка“

Лука Модриќ доминираше во финалето на шпанскиот Суперкуп во кој неговиот Реал Мадрид го по…