Дома Видео 20 години од магијата на Роналдињо против Англија 🎥

20 години од магијата на Роналдињо против Англија 🎥

И понатаму се поставува прашањето – дали Бразилецот сакаше да го направи токму ова?

Ако ФИФА се држеше до вообичаениот календар во овој период ќе уживавме во магијата на Светското првенство, но вака ќе го чекаме ноември кога ќе стартува СП во Катар.

До тогаш можеме да се потсетиме барем на потезите или головите кои го обележија најважното натпреварување. На денешен ден пред 20 години се играше четвртфиналето на СП во Јапонија и Јужна Кореја.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…