Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Полувреме: Меси и Ди Марија ја носат Аргентина на чекор од тронот🎥

Полувреме: Меси и Ди Марија ја носат Аргентина на чекор од тронот🎥

Аргентина има голема предност од 2:0 на полувремето против Франција и е блиску до светскиот трон.

Аргентинците подобро го отворија мечот, од самиот старт ја контролираа играта и создаваа полу шанси.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Во 22-та минута Дембеле го сруши Ди Марија во казнетиот простор, судијата покажа на балета точка, а сигурен реализатор беше Меси.

Десет минути подоцна Аргентина изведе одлична полуконтра која со гол ја заврши Ди Марија за предност од 2:0.

Франција беше целосно индиспонирана и го одигра најлошото полувреме, без да создаде ниту една шанса.