Дома Фудбал Италија Пандев со гол и асистенција против Аталанта (Видео)

Пандев со гол и асистенција против Аталанта (Видео)

Денеска во рамките на 37. коло во Серија А Џенова загуби на домашен терен со 3:4 од екипата на Аталанта.

Во првиот дел гостите водеа со 0:3, по еден погодок запишаа Запата во деветтата, Малиновски во 26 и Госенс во 44 минута од средбата.

Само Португалија е сигурна, Белгија се тресе! ↓↓↓

Од стартот на вториот дел настапи македонскиот репрезентативец Горан Пандев кој запиша еден гол и асистенција. Најпрвин во 67 минута од пенал намали на 2:4, а во 84 минута асиститираше до Шомуродов за поставување на конечниот епилог.

Џенова веќе го обезбеди опстанокот во најсилното италијанско првенство, моментно е на 14 позиција со 39 бодови. Својот последен меч сезонава ќе го има на 23 мај на гостувањето кај Каљари.