Дома Фудбал Англија Неверојатни сцени на „Вила Парк“: Навивачите втрчаа на терен и на рамена го носеа нивниот херој (ВИДЕО)

Астон Вила се пласираше во финалето од Лига купот откако во драматичен финиш со 2:1 го победи Лестер.

На „Вила Парк“ беше 1:1 се до судиското продолжение и се очекуваше одење во продолженија кога во третата минута Ахмед Махмуд Хасан повеќе познат како Трезеге погоди за победа на домаќините.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

После тој гол следуваше големо славје. Навивачите на повратникот во Премиер лигата втрчаа и на терен и на рамо го носеа нивниот херој.