Дома Фудбал Англија Милан го победи Сити, Арсенал подобар од Манчестер Јунајтед🎥

Милан го победи Сити, Арсенал подобар од Манчестер Јунајтед🎥

Фудбалерите на Милан во Њујорк, во пријателски натпревар, го победија англискиот шампион Манчестер Сити со 3:2, додека Арсенал го доби дербито со Манчестер Јунајтед со 2:1.

Англискиот тим поведе во 19. минута со гол на Ерлинг Халанд, меѓутоа Милан брзо возврати и со два гола на Коломбо дојде до пресврт уште во првото полувреме.

Лига Нации: Се освен прво место ќе биде катастрофа за Македонија! ↓↓↓

Во 55. минута Мекати израмни, а во 78. Насти ги постави конечните 2:3.

Фудбалерите на Арсенал го совладаа тимот на Манчестер Јунајтед со 2-1 во регуларниот дел. Но, англиските тимови се решија да приредат шоу и играа пенали, а таму подобар беше тимот од Манчестер.

Јунајтед кој поведе со голот на Расмус Хојлунд во 10-та минута. Габриел Жесус израмни во 26-та минута, додека победата на Арсенал ја обезбеди Габриел Мартинели.